Workshopy

O lektorovi:

Aktívne som začal športovať už na základnej škole, venoval som sa hlavne vytrvalostným športom, ako je beh a horská cyklistika.
Praktizovaním Systému Univerzálne liečivé Tao, som získal úplne odlišný pohľad na to, ako by samal človek správať k sebe, k ostatným, rovnako aj k celej prírode
a k všetkému čo nás obklopuje. Dlhovekosť, zdravie a imunita, získanie rovnováhy stability, flexibility, práca s emóciami a životnou energiou čchi. K tomu všetkému prispievajú fyzické, energetické a meditačné techniky systému Univerzálne Liečivé Tao.

Pred piatimi rokmi som získal UHT certifikát. a venujem Tao cvičeniam a práci s klientami celý svoj voľný čas.
Budem veľmi rád keď po základnom kurze a mesiaci praktizovania týchto techník, dokážete zaradiť to čo ste sa naučili do bežného života a do vášho denného programu.
Michal Graus


E-mail: michalgraus@gmail.com

Mobil: +421911555911

www.cestatao.sk

Kurz Univerzálne Liečivé Tao - Základy1

Kde? CVČ v požiarnej zbrojnici, ul. Pezinská

Kedy? nedela 21.mája 2023
Čas? 09:00 - 15:00

Cena? 60€/os (48€ opakujuci učastník)

Link na kurz a prihlášku: https://www.cestatao.sk/kurz-tai-chi-sv-jur/

Kurzom Vás bude sprevádzať
Michal Graus
Inštruktor systému Univerzálne Liečivé Tao
Kondičný tréner
Marketingový a projektový manažér 
spoločnosti Lumina Learning s.r.o 


Čo dosiahneme pravidelným cvičením Tao?

Milí priatelia Tao opakovanie fyzických, energetických, meditačných techník a cvičení, je prvým predpokladom k zvládaniu stresu, sebaovládania a práce s emóciami. Už po mesiaci cvičenia budete pozorovať na sebe príjemné zmeny. Zlepšenie nálady, vzpriamené držanie tela, väčšiu pružnosť a flexibilitu. A to sme iba na začiatku cesty Tao.
Počas nášho života sa snažíme nájsť rovnováhu, stabilitu, harmóniu, balanc.Naša vnútorná sila nám dáva pocit bezpečia, keď o túto silu postupne prichádzame, môžu nás prekvapiť zdravotné problémy, cítime sa unavený, reagujeme podráždene.Ako sa starať o svoju životnú vnútornú silu a energiu Čchi, ako ju kultivovať, uchovávať a akumulovať, Ako pracovať s našimi emóciami, vám priblížime na našom kurze.Jednoduchými fyzickými, energetickými a meditačnými cvičeniami sa spoločne ponoríme do starovekých taoistických praktík.


Štruktúra Kurzu:
A/ Základné princípy Tai Chi 

1. rozcvička, sebamasáž a detoxikácia - základom každého cvičenia je rozcvička, celé telo príjemne zahrejeme, masážou prekontrolujeme a prekrvíme každú časť nášho tela, zbavíme sa poškodených buniek. Špeciálne sa zameriame na masáž rúk, nôh a brucha.
2. Aktivizácia pôvodnej sily - Technika na prebudenie našej pôvodnej sily a zahriatie nášho Tantienu.
3. Železná košeľa - V tejto časti sa naučíme základný postoj a ako získať stabilitu a rovnováhu.

4. Čikungové cvičenia - Práca s energiou Čchi, ukladanie energie v našom strede, do nášho tantienu. Kultivácia energie.
5. Dýchanie do svalov a šliach -naučíme sa, ako sa správne starať o svoje šľachy a svaly.
6. Tao Yin - Cvičenia na karimatke, špeciálne techniky, na spevnenie nášho jadra.
7. Tao pre dobrý spánok - vnútorný úsmev a 6 liečivých zvukov - naučíme sa ako pracovať s našimi emóciami a ako jednotlivé techniky aplikovať v bežnom živote.

B/ Forma Tai Chi

Forma ktorú sa budeme učiť, je zostava trinástich pohybov, ktorú nazývame Tai Chi Čchi kung 1, táto forma bola založená rodinou Čchen a v devätnástom storočí ju upravila rodina Jang.

Pohybovať sa ako jeden celok

Uvedomovať si svoje pohyby

Vnímať, že sme prepojený s prírodouÚčastníci kurzu obdržia 4 x pracovný zošit týkajúci sa základných tém, plus brožúru Univerzálne liečivé Tao - základy 1

V cene kurzu, 60 EUR, je samotný kurz, plus celý mesiac sa môžete zúčastňovať online cvičení Tao, ktoré cvičíme 3 krát do týždňa, pondelok, stredu a piatok, 

Online prihlásenie na Workshop

Kapacita miest je obmedzená. Po naplnení kapacity bude prihlasovanie zastavené.

*Údaje spracovávané týmto prihlasovacím formulárom sú hlavne pre účely evidencie zúčastnených na hromadnom podujatí podľa vyhlášky RUVZ o hromadných podujatiach organizovaných počas pandémie COVID19. Viac informácii o spracovaní Vašich osobných údajov nájdete v smernici o spracovaní osobných údajov na tomto linku.

* Pre optimalizáciu workshopov je nutné neúčasť na workshope ohlásiť mailom na miestoprezivot@gmail.com